اشتباهات سئو سایت

تا به حال در مورد باید و نبایدهای سئو سایت بسیار صحبت کرده ایم. اما شاید شما تفاوت یک سئوکار حرفه ای و یک سئو کار آماتور را ندانید. در این مقاله ما به شما خواهیم گفت که چه روش های سئو سایتی اشتباه هستند و به چه سئوکارانی نباید اعتماد کرد.

اشتباهات سئو سایت

seo-optimization-mistakes

seo-optimization-mistakes

سئو سایت غیر حرفه ای

همان طور که در مقالات مربوط به سئو سایت کلاه سفید و کلاه سیاه برایتان گفتیم مهمترین اشتباه در زمینه سئو سایت استفاده از تکنیک های سئو سایت کلاه سیاه است. یک سئو کار حرفه ای می داند که تکنیک های کلاه سیاه سئو سایت ممکن است در کوتاه مدت جواب می دهند اما در دراز مدت تاثیر بسیار بدی در رنکینگ سایت مشتری دارند و حتی ممکن باعث پنالتی شدن سایت و حذف شدن آن از صفحات موتورهای جستجو بشود. سئوکاران غیر حرفه ای سابقه کار کمی دارند و به همین دلیل هم دست به دامن روش های خطرناک و ریسکی می شوند تا در سریع ترین مدت زمان ممکن رضایت آنی مشتری را جلب کنند غافل از اینکه در چه دام بزرگی می افتند.

سئو کاران غیرحرفه ای به شما وعده می دهند که در مدت خیلی خیلی کمی به صفحه اول گوگل می رسید. این افراد معمولا برای شما فقط از مدیریت محتوا میگویند و از سایر روش های on page و off page سئو سایت بی خبر هستند. و خودشان نیز در پشت صحنه شروع به خرید لینک می کنند و نمی دانند برای سئو سایت باید یک استراتژی حرفه ای، جامع و برنامه ریزی شده را در پیش گرفت.

seo-mistakes-mcseo

seo-mistakes-mcseo

سئو سایت غیر اصولی

یک سئوکار حرفه ای باید بیش از همه یک مهندس نرم افزار حرفه ای باشد. سئو سایت فقط تولید محتوا و خریدن بک لینک نیست. باید بازاریابی کرد. باید روی طراحی وب سایت کار کرد. باید ایده پردازی کرد. باید چنان اصولی کار کرد که خودتان ایمان داشته باشید که لیاقت به دست آوردن رتبه ی اول رنکینگ ها را داشته باشید. زیرا اگر این طور نباشد حتی اگر به صفحه اول برسید، و کاربر وارد سایت شما بشود و با سایتی غیر اصولی و غیر حرفه ای مواجه شود به سرعت سایت شما را رها می کند و شما نرخ خروج می گیرید و درنتیجه دوباره به صفحات عقب تر برمی گردید.

سئو سایت از مد گذشته

برخی سئوکاران متاسفانه به قدر کافی به روز نیستند و به دانش حرفه ای آپدیت شده مجهز نیستند. این نوع سئوکاران از مد گذشته همیشه یک قدم عقب هستند و از آپدیت های الگوریتم های موتورهای جستجو خبر ندارند. سئو سایت پروسه ای حرفه ای است که در آن سئو کار باید مستمرا به روز شود. چیزی که تا دیروز روی رنکینگ سایت مشتری تاثیر می گذاشت ممکن است امروز دیگر جواب ندهد و حتی جواب معکوس دهد.

بهترین روش سئو سایت

در نهایت به شما توصیه می کنید برای سئو سایت خود تنها از سئوکاران کلاه سفید استفاده کنید. سئوکاران کلاه سفید نه تنها به دانش حرفه ای به روز شده مسلح هستند بلکه از روش های غیر قانونی، ریسکی و مشکوک استفاده نمی کنند. محتوای کاربر پسند تولید می کنند و سایر المان های سایت خود را نیز تنها برای کاربر تولید می کنند. این نوع سئو کاران نبایدهای کدنویسی و source برنامه نویسی را می دانند. به جنبه های دیگری مانند شبکه های اجتماعی و مارکتینگ و موبایل فرندلی بودن سایت توجه می کنند و در نهایت به جای گول زدن خزنده های گوگل، منتظر رای واقعی مثبت کاربر می مانند. به این نوع سئو سایت، سئو سبز می گویند.