الکسا سئو سایت ام.سی سئو بهینه سازی اهمیت الکسا

الکسا، رنک سایت و سئو سایت

خب شما سایت خود را بهینه سازی کردید و حالا می خواهید ببینید در سئو سایت خود چقدر موفق بودید؟ وقتی سری به صفحات اینترنتی می زنید تا راهکاری در رابطه با موفقیت میزان سئو سایت خود به دست بیاورید با کلمه الکسا بر می خورید! اما الکسا چیست و در سئو سایت چه اهمیتی دارد؟

الکسا سئو سایت بهینه سازی سایت ام.سی سئو رنکینگ

الکسا سئو سایت بهینه سازی سایت ام.سی سئو رنکینگ

 

الکسا و سئو سایت

الکسا نوعی رنکینگ است که در آن سرویس هایی وابسته با سایت های آمازون و الکسا ارائه می شود. درالکسا رتبه ی سایت ها با توجه به میزان ترافیک آن ها مشخص می شود و البته با رنکینگ گوگل در زمینه سئو سایت تفاوت دارد. الکسا با یک شاخص های محاسباتی و آماری سایت ها را بر اساس میزان بازدیدکننده رتبه بندی می کند. اما این رتبه بندی چه اهمیتی دارد؟ باید بگوییم که الکسا واقعا شاخص دقیقی برای رنکینگ سایت ها نیست و طبق رویه های فرضی کار می کند. منبع اصلی سایت الکسا، نوار ابزار الکسا است که روی بروزرهای بازدیدکننده های سراسر دنیا نصب می شود. اما آیا تمام بازدیدکننده های سایت های شما این ابزار را نصب کرده اند! هم چنین هر بازدید کننده ای بازدید نیست و هر بازدیدی بازدید کننده نیست. واضح است که خیر. با این حال نباید الکسا را دست کم نیز گرفت.

اهمیت الکسا در بهینه سازی و سئو سایت

امروز بسیاری از سایت ها به تبلیغ بیش از حد در زمینه اهمیت الکسا در سئو سایت و بهینه سازی سایت ها می پردازند. شما نباید فریب این سایت ها را بخورید زیرا هدفشان تنها کسب درامد است. این سایت ها ممکن است از طریق تبلیغات بازدید بالا برای سایت شما بخرند اما این لزوما به معنای سئو سایت شما نیست. به علاوه این که رتبه الکسای سایت ها قابل دستکاری است و ارزش سایت ها نیز واقعا توسط رتبه الکسای آن ها مشخص نمی شود زیرا همانطور که گفتیم الکسا براساس ترافیک تخمینی است در حالی که ارزش سایت براساس محتوای آن تعیین می شود.

الکساو الگوریتم های گوگل: رنکینگ و سئو سایت

الکسا سایت ها را بر اساس ترافیک و مدت زمان حضور کاربر در سایت رنکنگ می کند. گوگل الگوریتم های خاص خودش را دارد مانند پاندا و پنگوئن. گوگل تمام این الگوریتم ها را برای حداقل کردن قدرت فریب در نتایج جستجو ها تهیه کرده تا سایت های اسپم و نامربوط را به کاربر نشان ندهد. بنابراین من فکر می کنم گوگل به این سادگی ها گول نمی خورد و رنکینگ الکسا هیچ ربطی به سئو سایت شما ندارد. الکسا معمولا پانصد سایت اول دنیا و یا پانصد سایت اول کشور را از نظر ترافیکی نشان می دهد. گوگل سایت های مفید و مربوط را از نظر محتوایی نشان می دهد.

الکسا سئو سایت ام.سی سئو بهینه سازی اهمیت الکسا

الکسا سئو سایت ام.سی سئو بهینه سازی اهمیت الکسا

نکته مهم در الکسا و سئو سایت

درست است که الکسا ربط مستقیمی به سئو سایت ندارد اما در زمینه بک لینک بسیار مهم است. زیرا سایت هایی با رتبه الکسای بهتر برای گرفتن بک لینک مناسب تر هستند. و البته بک لینک خوب برای سئو سایت و بهینه سازی آن و در نتیجه بهبود واقعی رنکینگ در گوگل بسیار موئر است. به یاد داشته باشید که برای اینکه رنکینگ سایت شما به درستی در الکسا نمایش داده شود باید بین یک تا سه ماه از زمان ثبت نام صبر کنید تا نتایج واقعی تری به دست بیاورید. در نهایت توصیه می کنیم همیشه برای سئو سایت به محتوای خوب و روش های کلاه سفید سئو سایت رجوع کنید.