سئو در 30 روز

انواع سئو سایت

اقداماتی که در راستای بهینه سازی سایت شما انجام می گیرند ممکن است شامل اقدامات درون سایتی و برون سایتی بشوند. سئو سایت on page یا درون سایتی در مقابل سئو سایت off page یا برون سایتی قرار می گیرد. این دو محدوده های سئو سایت هستند که در نهایت باعث افزایش ترافیک، و رنکینگ سایت شما می شوند. به یاد داشته باشید که هر دو نوع سئو یعنی درون سایتی و برون سایتی باید با هم پیش گرفته شوند.

انواع سئو سایت: درون سایتی و برون سایتی

seo-banner-offpage-onpage-site-optimization

seo-banner-offpage-onpage-site-optimization

سئو سایت درونی: on page seo

این محدوده شامل چهارچوب هایی جهت بهینه سازی طراحی وب سایت شما می شود تا باعث ارتقای چرخه بهبود رنکینگ و افزایش ترافیک بشود. هر یک از موتورهای جستجو الگوریتم های مشخص خاصی برای رتبه بندی سایت ها دارند. با توجه به این شاخصه ها سایت ها در نتایج جستجو ها نشان می دهند. سایتی که رتبه ی بهتری از نظر این شاخصه ها به دست بیاورد در صفحه های جلوتری ظاهر می شود. سئو درون سایتی درنظر گرفتن موارد متعددی مانند سئو محتوای سایت، بهینه سازی عنوان صفحه، متا توضیحات، سئو تصاویر سایت، لینک سازی داخلی، بهینه سازی هدینگ ها و افزودن تگ ها، بهینه سازی کلمات کلیدی و از این دست می باشد. تهیه نقشه وب سایت در بهبود رنکینگ سایت شما موثر است. زیرا کاربرها و موتورهای جستجو بهتر می توانند از تغییرات و محتویات وب سایت شما باخبر شوند. می توانید با sitemap.html یا sitemap.xmlصفحات وب سایت خود را به موتورهای جستجو نشان دهید. همچنین به یاد داشته باشید که url مناسبی برای صفحات خود برگزینید تا موتورهای جستجو بهتر بتوانند نتایج مربوط را برای کاربران نشان دهند.

seo-idea-lightbulbs

seo-idea-lightbulbs

سئو سایت برونی: off page seo

سئو برون سایتی به مجموعه اقداماتی خارج از محدوده وب سایت شما می گویند که برای افزایش ترافیک سایت شما صورت می گیرد تا سایت شما سئو شود و در صفحات جلوتری از موتورهای جستجو ظاهر شود. مثلا می توانید مطالب مناسبی را در صفحات شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید تا کاربران از طرقی خارج از وب سایت شما با وب سایت شما آشنا شوند و مطالب شما را به اشتراک بگذارند و بخوانند. لینک سازی خارجی مهم ترین تکنیک سئو برون سایتی است. لینک سازی یعنی را خریدن به نفع وب سایت شما. وقتی موتور های جستجو می ببینند سایتی خارجی به شما لینک داده می فهمند که اولا شما مطالب مرتبط و مناسب و کاربردی انتشار می کنید و دوما کاربران و سایت های دیگر از میان هزاران سایت شما را برگزیده اند.

برای اینکه سایت خود را به بهترین شکل بهینه سازی کنید باید به هر دو نوع و استراتژی سئو سایت اهمیت بدهید و هر دو را به طریقه ی درست انجام دهید. در همین حین مراقب سئو کلاه سیاه باشید و از آن به جد بپرهیزید. در راستای سئو سایت از روش های صادقانه بهینه سازی سایت یعنی سئو کلاه سفید بهره بگیرید. همچنین بیشتر مقاله ای در مورد سئو on page نوشته ایم که می توانید جهت اطلاعات بیشتر از آن مقاله نیز کمک بگیرید.