بهینه سازی سایت برای موبایل

بهینه سازی سایت برای موبایل

در گذشته بهینه سازی سایت برای موبایل از اهمیت چندانی برخوردار نبود زیرا گوشی ها و تلفن های همراه پیچیدگی و پیشرفتگی امروزی را نداشتند .

موبایل

سئو سایت برای تلفن همراه

بهینه سازی یا سئوی سایت همواره تحت تاثیر پیشرفت تکنولوژِ و علم می باشد و می توان گفت پیدایش نرم افزار های و تکنولوژی های جدید برای تلفن های همراه باعث گردیده است که سئوی سایت دچار تغییرات فراوانی شود و به نوعی بهینه سازی سایت برای موبایل و تبلت به ضرورتی تبدیل گردد.

درصد بالایی از بازدیدکنندگان از اینترنت از تلفن های همراه برای جست و جو و گشت و گذار در اینترنت استفاده می کنند و همین امر باعث گردیده است تا شرکت های مختلف که مدیریت موتورهای جست و جو را بر عهده دارند تصمیم ویژه ای برای این امر گرفته و دیگر بهینه سازی سایت برای موبایل و تبلت را ضروری اعلام نمایند. شرکت گوگل سه روش برای این امر در نظر گرفته است و روبات های این موتور جست و جو قابلیت تشخیص این روش ها را دارند.

mobile

در روش اول از طرحی واکنشگرا استفاده می شود در این روش نحوه نمایش اطلاعات در صفحه با توجه به نوع دستگاه تغییر خواهد کرد اما کدهای HTML  ارسالی برای کامپیوتر و موبایل یکسان هستند .

در روش دوم کدهای HTML  برای هر دستگاه متفاوت خواهد بود و این روش نیاز به کد نویسی حرفه ای در قسمت هدر سایت دارد به این روش پذیرایی مجزا نیز گفته می شود .

روش سوم قدیمی ترین راه برای این امر است و تقریبا در پایان راه خود می باشد . در این روش نسخه ای مجزا برای کاربران تلفن همرا ایجاد شده و کاربران را برای دسترسی به آن راهنمایی می کنند .