خریدن لینک و سئو سایت

خریدن لینک و سئو سایتخریدن لینک و سئو سایت

داستان خریدن لینک و سئو سایت تاثیر آن موضوع بسیار بحث برانگیزی در مبحث سئو سایت و بهینه سازی سایت است که به تعداد موافقانش، مخالف نیز دارد. بسیار می گویند این یک روش اشتباه است و تاثیر بدی در سئو سایت ما می گذارد. البته حق دارند. گوگل همیشه دوست دارد کاربر به سایت معتبر برسد و نه سایتی که به اعتبار لینک بالا آمده! گوگل می خواهد همه چیز به روال عادی پیش برود و هیچ چیز مشکوکی نباشد. هر روز هم بیشتر روی الگوریتم هایش کار می کند.

به همین دلیل خیلی از مخالفین این روش به شما پیشنهاد می کنند که بالکل بیخیال شوید و سراغ روش های جایگزینی مانند خریدن بلاگ  بروید که درصد ریسک بسیار کمتری دارند. درست است. با کوچکترین خطا ممکن است پنالتی شوید و یا حتی در بلکک لیست یا لیست سیاه گوگل قرار بگیرید. اما به نظر من اگر این کار را حرفه ای انجام دهید ارزش هزینه و ریسک بالایش را دارد. زیرا می تواند سئو سایت شما را به شدت بهتر کند. اما چگونه؟

نحوه ی کارکرد گوگل چگونه است

بهتر است اول نظر گوگل را بدانیم. گوگل در بخش guideline وبمستر به صراحت نظرش را گفته. خرید و فروش لینک و بک لینکی که در رتبه ی سایت شما تاثیر بگذارد خلاف مقررات است و می تواند تاثیر بدی بر رتبه بندی سایت شما و سئو سایت تان داشته باشد. البته بعد هم اضافه می کند که هم هی لینک ها بد نیستند و خرید و فروش لینک هایی که بخش عادی هدف وبسایت باشند و به هدف دستکاری نتایج رتبه بندی سایت و سئو نباشند اشکالی ندارد. بعد هم اضافه می کند که این کار را می توان به دو صورت انجام داد:

با افزودن تگ نوفالو

یا افزودن لینک به صفحه ای که توسط روبات robot.txt غیر قابل دسترسی باشد.

اما نظر متخصصین سئو در این زمینه این است که گوگل حرفش با عملش یکی نیست. و برخی لینک هایی هستند که گوگل دوستشان دارد.

لینک های خوب در سئو سایت

یکی از مهم ترین و تاثیرگذارترین بک لینک هایی که می تواند در سئو سایت شما تاثیر بگذارد لیست دایرکتوری یاهو است. گوگل این دایرکتوری را بسیار با کیفیت می داند. البته می توانید برای لینک هزینه نیز صرف کنید. مثلا برای همین دایرکتوری یاهو حدود 300$ باید بپردازید. و گوگل نیز با این موضوع مشکلی ندارد. اما روش های ارزان تری نیز هستند.

اما به یک سری نکات در خریدن لینک و سئو سایت هشیار باشید:

  1. از خریدن لینک در سایت هایی که واضح و به عبارت خودمانی تابلو است که به منظور اهداف سئو سایت است خودداری کنید. سایت هایی هستند که پر از لینک های تبلیغاتی هستند. این سایت ها ممنوع هستند. ماکسیمم تعداد لینک مجاز در سایت ده است.
  2. در هنگام خریدن لینک تنها به رتبه ی سایت یا pagerank نگاه نکنید! زمانی بود که رتبه ی سایت تنها عامل تعیین کننده بود اما امروز
  3. به دامین MOZ نگاه کنید. اعتبار سایت و دامین های روت لیمک را بررسی کنید. از خریدن لینک از سایت هایی که توسط گوگل اسپم، سندباکس یا بلک لیست شده اند جدا خودداری کنید. این کار باعث پنالتی شدن یا بلک لیست شدن سایت شما نیز می شود. برای اطلاعات در این زمینه دستور زیر را در سرچ گوگل اجرا کنید:
   info:examplesite.com
   در قسمت examplesite.com دامین سایتی که می خواهید چک کنید را وارد کنید. اگر سایت یا دامنه را در نتایج جستجو ندیدید یعنی گوگل آن دامنه را دی-ایندکس یا بلک لیست کرده است.
  4. به محتوای سایت نیز دقت کنید. سایتی مناسب است که محتوای منحصر به فرد داشته باشد. محتوای کپی در هر صورت ممنوع است. محتوی کپی duplicate content دقیقا یعنی پنالتی! می توانید copyscape.com را چک کنید تا ببینید محتوای سایت کپی هست یا خیر. همچنین توجه کنید که محتوای سایت در راستای محتوای سایت شما باشد. همان طور که همیشه گفتم، هر فرایندی در سئو سایت باید به طبیعی ترین شکل ممکن صورت بگیرد. حواستان باشد گوگل شک نکند. گوگل خیلی باهوش است.
  5. از صفحه ی اصلی سایت ها یعنی homepage لینک بخرید. صفحه ی اصلی مهمترین صفحه است و بک لینک از این صفحه اهمیت بیشتری دارد.

نکته آخر در زمینه سئو و لینک

در نهایت به یاد داشته باشید که اگرچه این روش به سرعت جواب می دهد اما ممکن است تاثیرش به سرعت نیز برود. پس هم زمان روی فاکتورهای تاثیر گذاری خریدن لینک و سئو  دیگر نیز کار کنید.