موبایل فرندلی بودن سایت|سئو سایت|ام.سی سئو

سئو سایت و موبایل فرندلی بودن

امروزه بسیاری از کاربران اینترنتی از طریق موبایل ها و تبلت ها وارد دنیای اینترنت می شوند و شما را در موتورهای جستجو می یابند. اما موبایل ها ساختاری کمی متفاوت تر از کامپیوترها دارند و شما باید سایت خود را در راستای بهینه سازی و سئو سایت، موبایل فرندلی کنید. اما موبایل فرندلی چیست و چه تاثیری بر سئو سایت دارد؟ جدیدترین آپدیت های گوگل برای موبایل فرندلی بودن سایت ها چیست؟

موبایل فرندلی بودن سایت و سئو سایت

تاریخچه موبایل فرندلی و سئو سایت

اصطلاح موبایل فرندلی که با نام هایی مانند mobilegeddon و  mobilepocalypse نیز شناخته می شود یعنی سایت شما برای دستگاه های موبایل یک سری متریک هایی را تعبیه دیده تا کاربران موبایلی راحت تر به صفحات سایت شما دسترسی داشته باشند. در این راستا می توانید به مقاله مربوط به سئو سایت و موبایل فرندلی بودن سایت رجوع کنید. برخی آپدیت های جدید در گوگل در سال 2015 باعث تغییراتی در تولید محتوا شد. در همین راستا گوگل اولین آپدیت موبایل فرندلی خود را در آوریل سال 2015 منتشر کرد. این آپدیت منحصر به فرد به کاربران وبسایت ها از قبل اطلاع داد که چنین آپدیتی در راه است. برای اینکه بفهمید سایت شما از نظر موبایل فرندلی بودن سئو شده یا خیر می توانید از ابزار تست موبایل فرندلی در وبمستر استفاده کتید.

موبایل فرندلی بودن سایت|سئو سایت|ام.سی سئو

موبایل فرندلی بودن سایت

تاثیر موبایل فرندلی بودن سایت در سئو سایت

با آپدیت موبایل فرندلی گوگل، این سایت اهمیت روز افزون موبایل در زمینه سرچ و رفتار آنلاین کاربران را به رسمیت شناخت. در واقع فقط چند ماه پس از آپدیت موبایل فرندلی گوگل، این سایت در بررسی ها اعلام کرد که کاربران موبایلی بسیار بیشتر از کاربران کامپیوترها شده اند. این آپدیت سایت ها را وادار می کرد تا در راستای بهینه سازی سایت و دیده شدن در صفحات جلوتر گوگل، موبایل فرندلی شوند یا اینکه ریسک ندیده شدن در نتایج موتورهای جستجو را به جان بخرند. هدف آپدیت موبایل فرندلی این بود که سایت ها کاربران موبایلی را به رسمیت بشناسند و به کاربران موبایلی نیز اهمیت بدهند.

موبایل فرندلی بودن و سئو سایت ام.سی سئو

موبایل فرندلی بودن و سئو سایت ام.سی سئو

عوامل موثر در موبایل فرندلی بودن سایت بر سئو سایت

در نتیجه سایت ها و محتوا سازان بایستی در فاکتورهای طراحی زیر را در زمینه سئو سایت در نظر بگیرند:

  • طراحی پاسخگو روی صفحات موبایل یا یک صفحه ی موبایل
  • داشتن گزینه ی مکان یاب در دسترس با قابلیت تغییر فونت تا کاربران بتوانند با استفاده از انگشتانشان به راحتی تنظیمات دلخواه را در ظاهر سایت ایجاد کنند.
  • دکمه ها و لینک ها و کلیک ها بسیار نزدیک به هم نباشند تا کاربر موبایلی بتواند به راحتی روی گزینه ها کلیک کند بدون اینکه اشتباهی روی لینک یا گزینه دیگری کلیک کند.
  • تمام فرم ها برای صفحه ی یک گوشی هوشمند، مناسب و کاربردی باشند.
  • همچنین کاربران موبایلی معمولا بسیار فعال هستند و دوست دارند بتوانند به راحتی با شما تماس بگیرند یا آدرس شما را پیدا کنند. می خواهند اطلاعات را به راحتی روی صفحه موبایل ببننند. مطالب نباید نیاز بیش از حدی به بالا و پایین رفتن داشته باشد تا کاربر خسته نشود.
  • در زمینه تولید محتوا باید به سئو محلی اهمیت داده شود زیرا کاربران موبایلی معمولا جستجوهای خود را معطوف به مکان خاص می کنند.

با در نظر گرفتن این عوامل می توانید محتوای سایت خود را و نیز پیکره بندی سایت را با توجه به نیاز کاربارن موبایلی بهینه سازی کنید تا سایت شما با آپدیت های موبایل فرندلی بودن سایت و تاثیر آن در سئو سایت همگام باشد.