سئو و بهینه سازی جوملا

سئو و بهینه سازی جوملا

Search Engine Optimization یا همان سئو (seo)

سئو بهینه سازی جوملا: به معنای بهینه سازی سایت، درموتورهای جست و جو می باشد. زمان به وجود آمدن سئو و بهینه سازی جوملا از زمان موجودیت موتورهای جست و جو سرمنشاء می گیرد.

به زبان ساده: هر اقدامی که از طرف شما و به صورت مستقیم برای بالا بردن رتبه سایتتان در موتور های جست و جوی گوگل و یاهو صورت می گیرد سئو و بهینه سازی گفته می شود.

در اواخر قرن بیستم سئو پیچیدگی های الان را نداشت، چون کلاً تعداد سایت های موجود به 2000 تا نمی رسید و زمینه فعالیت بیشتر آنها با یکدیگر فرق داشت به همین دلیل سئو و بهینه سازی در موتورهای جست و جو گری مانند گوگل و یاهو آسان تر بود. ولی با گذر زمان و با رشد مداوم اینترنت، موتور های جست و جو گر بیشتری تولید و هر کدام با الگوریتم های مختلف و پیچیده تری مورد استفاده قرار می گرفتند.

تراکم کلمه کلیدی

بیشتر این موتورهای جست و جو گر با الگوریتمی که تراکم کلمه کلیدی را نسبت به میزان تعداد دفعاتی که کلمه یا عبارت مورد نظرمان که میخواهیم سایتمان با آن بالا باشد «کلمه کلیدی» را در صفحه استفاده کرده ایم، اگر تقسیم بر کل کلمات موجود متن شود، (میانگین در هر 300 کلمه سه بار باید کلمه یا عبارت مورده نظرمان در متن موجود باشد) چگالی به وجود آمده باید مطابق خواسته و نظر موتورهای جست و جو گر باشد که ما بتوانیم امتیاز بیشتری از این ربات ها دریافت کنیم