سئو و بهینه سازی وردپرس

سئو و بهینه سازی وردپرس

بازدید بسیار بالا از وبسایت ، افزایش ترافیک سایت ، رتبه بالای سایت در موتورهای جست و جو گر

تبلیغات ، معرفی هرچه بهتر محصولات و خدمات ارائه شده توسط سایت ، افزایش فروش محصولات سایت

و …

sw

بهینه سازی وردپرس

هدف سئو و بهینه سازی وردپرس این است که به سایت ها کمک کند تا رتبه بهتری در جست و جوگر ها داشته باشند و با کلمات کلیدی جست و جو شده توسط کاربران ، بهتر و راحت تر توسط جست و جو گر ها شناسایی شوند.

در نتیجه سئو کردن سایت هم برای کاربران مفید است زیرا بیشترین مطالب مورد نظر خود را در جست و جویشان پیدا می کنند و هم موتور جستوجوگر نیز به آن وبسایت اعتماد می کند که بیشترین الگوریتم های موردنیاز کاربران را به نمایش می گذراد.

در مجموع سئو به دو بخش کلی تقسیم می شود :

1_ سئو داخلی

2_ سئو خارجی

سئوی داخلی سایت پیش نیاز سئو خارجی می باشد که باید نکاتی در این فرایند رعایت شود ، مانند بروز رسانی مطالب سایت بصورت منظم ، استفاده از کلمات کلیدی مناسب ، تیترها ، URLها ، بهینه سازی سرعت سایت ، استفاده مناسب از تگ ها و … می باشد. چون کنترل داخل صفحه و بارگذاری محتوی به عهده خود شما است ، بسیار مهم است که چگونه این کار را انجام می دهید و هر تغییری در عملکرد موتورهای جست و جو تاثیر گذار خواهد بود.

sw2

سئوی خارجی شامل محتوی گذاری ، فروم گذاری ، لینک ها ، بک لینک ها ، فعالیت در شبکه های اجتماعی و … است. این روش نامحدود می باشد و هدف فقط لینک شدن وبسایت در فضاهای مجازی و … است

سئو اهمیت بسیار بالایی دارد ، زیرا اگر شما بیشترین تلاش و انرژی خود را برای سایتتان بگذارید و از بهترین امکانات استفاده کنید ولی سایت را سئو و بهینه سازی نکنید ، عملا همه زحمات شما بی حاصل خواهد بود.

 برای سئو و بهینه سازی سایت های وردپرس رعایت نکاتی الزامی است :

عنوان صفحه بسیار حائز اهمیت است  ، زیرا مرورگر ها عنوان صفحات را به نمایش می گذارند و زمانی که کاربر مطلبی را سرچ می کند ، عناوین سایت ها را مشاهده می کند.
همچنین در اشتراک گذاری مطالب سایت در شبکه های اجتماعی ، عنوان سایت به نمایش در می آید.

کلمات کلیدی را در ابتدای مطالب سایت به کار ببرید ، چون که کلمات کلیدی بازدید کننده ها را ترغیب می کند تا روی وبسایت شما کلیک کنند و همچنین موتورهای جست و جو نظیر گوگل ، کلمات کلیدی که در ابتدای مطالب به کار گرفته شده را در اولویت نمایش قرار می دهند.

از به کار بردن عنوان های تکراری در سایت پرهیز کنید .

عناوین صفحه مرتبط با مطالب باشند ، اگر غیر از این باشد و کاربر مطلب مورد نیاز خود را در سایت شما پیدا نکند ، صفحه سایت را می بندد و این کار امتیاز منفی محسوب می شود.