سایت دینامیک سایت استاتیک سئو سایت ام.سی سئو

ساختار سایت و سئو سایت

از جمله عوامل مهم در بهینه سازی و سئو سایت شما، سئو برون سایتی است. یکی از فاکتورهای مهم در سئو برون سایتی نوع طراحی سایت است. بعضی سایت ها استاتیک هستند در حالی که بعضی دیگر دینامیک هستند. اما سایت استاتیک و سایت دینامیک به چه معنا هستند و چه تاثیری در سئو سایت دارند؟

ساختار سایت و سئو سایت

سایت دینامیک سایت استاتیک سئو سایت ام.سی سئو

سایت دینامیک سایت استاتیک سئو سایت ام.سی سئو

سایت استاتیک و سئو سایت

سایت استاتیک چیست؟

همانطور که از نام آن واضح است سایت استاتیک سایتی غیرپویا است. سایتی که پنل مدیریتی ندارد و افراد عادی نمی توانند در آن مدیریت محتوا کنند. مثلا فرض کنید شما یک تجارت کوچک دارید و یک سری کالاهای ثابت نیز خرید و فروش می کنید. در این صورت نیاز مستمر نیست که سایت خود را به روز کنید و مستمررا مطالب جدید در مورد کالاهای جدید بگذارید. یک بار برای همیشه کالاها و چهارچوب های تجارت خود را در سایت می گذارید و کاربران برای همیشه همان محتوای ثابت را می بینند.

سایت استاتیک: معایب و مزایا در سئو

سایت های استاتیک از آنجا که یک بار برای همیشه (یا دست کم مدت زمانی طولانی) به روز می شوند، و هم چنین به خاطر طراحی ساده تری که دارند هزینه و زمان کمتری نیز می طلبند. محتوی این سایت ها کمتر است و در نتیجه حجم پایین تری نیز دارند. و چون پنل مدیریتی ندارند امنیت بالاتری نیز دارند. اما وقتی می خواهید این سایت ها را به هر دلیلی به روز کنید باید هزینه های بیشتری بپردازید، زیرا اعمال تغییرات در سایت های استاتیک زمان بر تر است.

سایت دینامیک و سئو سایت

سایت دینامیک چیست؟

سایت دینامیک یا سایت پویا سایتی است که در آن امکان مدیریت هست. در سایت های دینامیم شما یم توانید مطلب به اشتراک بگذارید و مدیر سایت خود باشید. فرض کنید شما یک فروشگاه تجاری بزرگ دارید که هر روز کالاهای جدیدی را برای فروش دارید. شما باید مستمررا مطالب جدیدی را در مورد کاهای جدید در سایت خود بگذارید. در این صورت تجارت شما یک سایت دینامیک می خواهد.

سایت دینامیک: معایب و مزایا در سئو سایت

در سایت های دینامیک شما یک بار هزینه طراحی وب سایت را به طراح می دهید و دیگر برای آپدیت های بعدی نیازی به صرف هزینه نیست. شما می توانید با توجه به پنل مدیریتی هروقت که خواستید وارد سایت شوید و مطلب منتشر کنید. اما از آنجا که ممکن است کاربرهای دیگری نیز وارد سایت شما شوند امنیت نسبتا کمتری دارند. در این سایت ها شما می توانید بی نهایت صفحه بسازید و تک تک کالاها یا اجزا و بخش های تجارت خود را به کاربر معرفی کنید. اما مهترین مزیت سایت های دینامیک در زمینه سئو سایت در راستای بهبود رنکینگ سایت است.

dynamic-website-graphic سئو سایت دینامیک

dynamic-website-graphic سئو سایت دینامیک

سایت دینامیک و سئو سایت

از آن جا که در سایت های دینامیک مستمررا مطلب به اشتراک می گذارید و مداوم مطالب سئو شده را به روز رسانی می کنید برای سئو سایت شما بهتر است زیرا بی نهایت صفحه از سایت شما در اینترنت هست که می توانید در مورد موضوعات بی شماری مطلب بنویسید و کاربران احتمالی را از سمت موتورهای جستجو به سمت خود بکشانید و بازاریابی کنید. در سایت های دینامیک می توانید بلاگ بسازید و عکس ها و ویدیوهای جدید به اشتراک بگذارید. اما اگر سایت های دینامیک درست طراحی نشوند ممکن است حجم بیشتری بگیرند و سرعت سایت کم شود که این برای سئو سایت تاثیر منفی دارد. در کل سایت های دینامیک برای موتورهای جستجو فرندلی تر هستند یعنی موتورهای جستجو سایت های دینامیک را بیشتر دوست دارند و در نتیجه به نفع سئو سایت شما است.